+ Bądźcie wy tedy doskonali, jako i Ojciec wasz niebieski doskonały jest (Mt 5, 48) +
KATEGORIE:
Europejska zmowa. Jak urzędnicy UE sprzedają naszą demokrację
cena: 40,00 zł
promocja: 36,00

Europejska zmowa. Jak urzędnicy UE sprzedają naszą demokrację

teoria polityki, myśl społeczna gospodarka ekonomia, finanse polityka światowa wspólnota europejska Polska współczesna

  • Wektory, 2009
  • ss. 356, format 17 x 23,5, miękka oprawa
  • ISBN 978-83-60562-37-6

Książka jest doskonałym przewodnikiem dla tych, którzy chcą się zorientować, jak funkcjonuje Unia Europejska, czym zajmują się jej urzędnicy, ilu ich jest i i le nas kosztują, jakie są skutki ich działalności i ingerencji w rozmaite sfery życia, a także, czego możemy się spodziewać w przyszłości. Dążenia naczelnych polityków europejskich do wyodrębnienia i oddalenia unijnej machiny od przeciętnych obywateli; brak demokratycznej kontroli nad jej strukturami; trybunał konstytucyjny wybijający się na „władcę Europy”; „papierowy parlament”; ogromne gaże posłów i pracowników unijnej administracji, wielokrotnie przekraczające uposażenie na równoległych stanowiskach w najbogatszych nawet krajach Unii, pokrywane z kieszeni podatników; medialne fałszerstwa maskujące prawdziwy wizerunek tworzonej konstrukcji – to wszystko musi wzbudzać niepokój i alarmować.

Rozrastająca się „Unia” połyka nie tylko niezależność narodową poszczególnych państw, tworząc zlepek wyobcowanych wobec tego wielkiego projektu nacji, ale równocześnie całkowicie pozbawia przeciętnego obywatela wpływu na rzeczywistość odgórnie „władając ponad głowami”. Demokracja (za klasyczną definicją Abrahama Lincolna) jako rządy ludu, przez lud i dla ludu – staje się ustrojem odchodzącym do lamusa – ostrzega w książce Europejska zmowa Hans Herbert von Arnim.

Profesor Hans Herbert von Arnim (ur. 1939) przez wiele lat wykładał na Niemieckiej Wyższej Szkole Nauk Administracyjnych w Speyer (w latach 1993-1995 był rektorem tej uczelni). Specjalista prawa administracyjnego i konstytucyjnego, przenikliwy krytyk niemieckiego systemu partyjnego, który analizuje jako władzę kartelu partyjnego tuczącego się na koszt podatnika. Autor wielu książek, zarówno fachowych, jak i publicystycznych, z których część stała się bestsellerami, m.in. Korupcja. Sitwy w polityce, administracji i gospodarce, Partie ludowe bez ludu? Klęska demokracji, Z pełnym brzuchem trudniej się rządzi, Państwo jako łup, Państwo bez sług, czyli co obchodzi polityków dobro narodu.


Być może zainteresują Państwa także poniższe pozycje: