+ Bądźcie wy tedy doskonali, jako i Ojciec wasz niebieski doskonały jest (Mt 5, 48) +
KATEGORIE:
Zapluty karzeł reakcji
cena: 26,00 zł
promocja: 23,40

Zapluty karzeł reakcji

historia Polski komunizm polski ruch narodowy wspomnienia

  • Milla, 2001
  • ss. 184, format 14,5 x 20,5 cm, miękka oprawa
  • ISBN 83-88160-07-9
  • pozycja niedostępna (brak u wydawcy)

Autor książki, Piotr Woźniak ps. Wir, brał udział w kampanii wrześniowej w 12 D.P. We wrześniu 1939 r. został aresztowany przez NKWD w Rawie Ruskiej, skąd po kilku miesiącach udało mu się uciec. Po zawiązaniu się konspiracji wstąpił do ZWZ, a następnie do AK. W 1941 r. był szefem II Oddziału Tarnopolskiego Okręgu AK. Uczestniczył w akcji "Burza", po wkroczeniu wojsk sowieckich na nasze wschodnie ziemie podjął walkę z komunistycznym okupantem w organizacji NIE (Niepodległość).
Po dekonspiracji i ucieczce ze Lwowa do Przemyśla objął dowództwo organizacji "SAN". Od sierpnia 1945 r. był Szefem Sztabu Okręgu Narodowej Organizacji Wojskowej (NOW) na terenie COP. We wrześniu 1945 r. objął stanowisko komendanta Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego (NZW) na obszarze od Przemyśla do Sandomierza.
W 1947 r. ujawnił się w ramach tzw. amnestii i podjął prace w szkole podstawowej w Bytomiu. W sierpniu 1948 aresztowany przez UB i po śledztwie skazany dwukrotnie na karę śmierci. W czasie kolejnych przesłuchań bestialsko bity i torturowany w katowni rzeszowskiego UB zwanego przez więźniów "rzeźnią". Spędził 63 dni w celi śmierci! Cudem uniknął śmierci, swoje ocalenie przypisuje gorącej modlitwie do Boga przez wstawiennictwo Matki Bożej oraz pomocy rodziny i znajomych (z opisu Wydawcy).
Książka ukazuje zbrodnie aparatu UB; według autora w latach 1945—1956 w katowniach UB zginęło 200 tysięcy polskich patriotów, w większości byłych żołnierzy AK, NOW, NZW. Tak dokonało się "utrwalenie władzy ludowej", czytaj: ujarzmienie Polski!


Być może zainteresują Państwa także poniższe pozycje: